ОБЗОР: Резултати от първите мачове в Лига Европа (РЕПОРТАЖИ)

Левски записа първата си победа като гост на международната сцена от почти десетилетие насам, след като спечели с 2:0 визитата си на Ружомберок в дебютния кръг от квалификациите на Лига Европа.

Най-резултатни в четвъртък вечер пък бяха отборите на Малмьо и Мьолде, които вкараха по седем попадения у дома, съответно срещу Балимена и Рейкявик.

Във вторник ЦСКА също постигна изразителен успех вкъщи, налагайки се с 4:0 над черногорския Титоград, докато Локомотив (Пловдив) очаква в следващия кръг победителя от сблъсъка между Радник и Спартак Търнава.

Ето и всички резултати:

Ружомберок (Словакия) – Левски (България) – 0:2

АЕК Ларнака (Кипър) – Петрокуб-Хънчещи (Молдова) – 1:0

Радник (Босна и Херцеговина) – Спартак Търнава (Словакия) – 2:0

Пюник (Армения) – Шкупи (Македония) – 3:3

Ордабаси (Казахстан) – Торпедо Кутаиси (Грузия) – 1:0

Вентспилс (Латвия) – Теута (Албания) – 3:0

Алашкерт (Армения) – Македония Скопие (Северна Македония) – 3:1

Лачи (Албания) – Апоел Беер-Шева (Израел) – 1:1

Нарва Транс (Естония) – Будучност (Черна гора) – 0:2

Балзан (Малта) – Домжале (Словения) – 3:4

Ритериай (Литва) – Клаксвик (Фарьорски о-ви) – 1:1

Сабаил (Азербайджан) – Университатя Крайова 1948 (Румъния) – 2:3

Флора Талин (Естония) – Раднички Ниш (Сърбия) – 2:0

КуПС Куопио (Финландия) – Витебск (Беларус) – 2:0

Кауно Жалгирис (Литва) – Аполон Лимасол (Кипър) – 0:2

Лиепая (Латвия) – Динамо Минск (Беларус) – 1:1

Малмьо (Швеция) – Балимена (Северна Ирландия) – 7:0

Макаби Хайфа (Израел) – Мура (Словения) – 2:0

Крусейдърс (Северна Ирландия) – Б36 Торсхавн (Фарьорски острови) – 2:0

Динамо Тбилиси (Грузия) – Енгордани (Андора) – 6:0

Дебрецен (Унгария) – Кукеши (Албания) – 3:0

Академия Пандев (Сев. Македония) – Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) – 0:3

Брьондби (Дания) – Интер Турку (Финландия) – 4:1

Бран (Норвегия) – Шамрок Роувърс (Република Ирландия) – 2:2

Шахтьор Солигорск (Беларус) – Хибърниънс (Малта) – 1:0

Молде (Норвегия) – Рейкявик (Исландия) – 7:1

Сперанца (Молдова) – Нефтчи (Азербайджан) – 0:3

Фола Еш (Люксембург) – Чихура (Грузия) 1:2

Олимпия Любляна (Словения) – Рига (Латвия) 2:3

Конас Куей (Уелс) – Килмарнък (Шотландия) 1:2

Зета (Черна гора) – Видеотон (Унгария) 1:5

Европа (Гибралтар) – Легия Варшава (Полша) 0:0

ФКСБ (Румъния) – Милсами Орхей (Молдова) 2:0

Чукарички (Сърбия) – Банантс (Армения) 3:0

Дунайска стреда (Словакия) – Краковия Краков (Полша) 1:1

Клифтънвил (Сев. Ирландия) – Хаугезунд (Норвегия) 0:1

Сейнт Патрикс (Република Ирландия) – Норшьопинг (Швеция) 0:2

Абърдийн (Шотландия) – РоПС Рованиеми (Финландия) 2:1

Корк Сити (Реп. Ирландия) – Нидеркорн (Люксембург) 0:2

Хонвед (Унгария) – Жалгирис Вилнюс (Литва) 3:1

Широки брег (Босна и Херцеговина) – Кайрат (Казахстан) 1:2

ИГРАЯТ СЕ: Брейдаблик (Исландия) – Вадуц (Лихтенщайн)

Нов Спорт

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *